Konstrukční systém

Popis konstrukčního systému Evropa B.0. 2023

Popis konstrukčního systému Basik 2023

Otevřené konstrukce pro pohodlné bydlení

Pokud si pro svou dřevostavbu zvolíte Rudolf Ekodomy, pak máte jistotu toho, že budete mít neustále to nejlepší. Všechny naše konstrukce jsou alespoň částečně otevřené a využívají tak veškeré výhody difuzní otevřenosti.


Naše stavby jsou také výborně vybaveny a připraveny na budoucí možné nadstavby. Dáváme si především záležet na tom, aby byly naše konstrukce subtilní a aby využily veškerý potenciál, který mají. Pouze volbou materiálů tak u jedné skladby dosáhneme požadovaných typů konstrukcí s požadavkem na úroveň difuzní otevřenosti konstrukce. S naší dřevostavbou pak snadno dosáhneme také na pasivní hodnoty.

 


Stupěň otevřenosti je jen na vás

Ať už si zvolíte konstrukci Evropa B.0. 2023 nebo její variantu Difu+ (úplně difuzně otevřenou), máte jistotu, že budete mít alespoň částečně otevřenou skladbu. Evropa B.0. 2023 využívá ve své skladbě parozábranu a Difu+ pak parobrzdu, což zaručuje postupné zvyšování stupně otevřenosti směrem od domu přes skladbu ven. Pomalým unikáním zevnitř pak docílíme větrání celého domu a dům tak může dýchat. Výhodou je především to, že pokud se do konstrukce dostane voda, tak se díky otevřenosti konstrukce dostane bez problému ven.


Nespornou výhodou je rovněž lepší akustika a především teplotní setrvačnost, kterou obyvatelé domu ocení především v horkých letních dnech, kdy je teplota v domě nižší než venku. V zimním období je to pak naopak.


Komfort díky přípravám

Standardně je výška podhledů v domě vytvořena tak, aby se do nich mohla kdykoli schovat vzduchotechnika. Přidání rekuperací do vaší dřevostavby nebude mít vliv na design a ponechá tak čistý vzhled domu. Ve všem, co děláme totiž zachováváme čistotu designu.
I když se pro vzduchotechniku rozhodnete později, klidně i za několik let, tak změna nijak nenaruší chod ani vzhled vašeho domu. Výhoda je především v tom, že nyní jsou třeba různé technologie příliš nákladné, ale za pár let může být vše jinak.


Stínění, tepelná pohoda a ochrana před hmyzem

U bydlení záleží hlavně na komfortu, proto se snažíme naše dřevostavby neustále přizpůsobovat klimatickým změnám. Díky skladbě konstrukce nedochází v letních měsících k přehřívání domu. Naopak v zimě pak teplo z domu neuniká a v domě je tak bez topení déle teplo. Ve standardu jsou také přípravy na venkovní žaluzie a rolety. Nad okny vytváříme kastlík, do kterého jdou rolety kdykoli namontovat bez toho, aby musel dům projít velkou rekonstrukcí. V připraveném kastíku je přitom dostatek prostoru pro přidání posuvné nebo skládací (plisé) sítě proti hmyzu


Dřevostavba nemusí být mohutná

Dřevostavby jsou od počátku populární především kvůli své subtilnosti. Stavby Rudolf Ekodomy nejsou předimenzované a zbytečně široké. Neustále se snažíme udržovat šířku konstrukce takovou, aby konstrukce zbytečně nezabírala obytný prostor. Zároveň jsou všechny technologie chytře schované v konstrukci a zanechají tak čistý a ničím nerušený dojem z designu domu.

 

 

Přesný popis stavby a výkonů firmy RUDOLF EKODOMY s.r.o. je součástí každé konkrétní smlouvy.

Výroba prefabrikovaných panelů je dozorována a certifikována (certifikát č. 070-027691) dle protokolu o certifikaci výrobku č. 070-027690 ze 30.11.2005 vydaného TZÚS Praha, pobočka Ostrava.