Novostavba dřevostavby v Luhačovicích

Prohlédněte si průběh stavby individuálního projektu rekreačního objektu v Luhačovicích.

 

Za individuálním architektonickým řešením stavby stojí studio Rudolf architects s.r.o. Projekt respektuje ráz pozemku a požadavky investora a přináší svěží moderní design spolu s funkčním a komfortním bydlením.

Obytná plocha domu je 148 m2. Stavba byla zahájena v sprnu roku 2019 a v současnosti je již předána. I nadstandardní stavba je tedy poměrně rychlá a zároveň obsahuje vše, co by moderní stavba měla mít a ještě i něco navíc.


Nadstandardní stavba je založena na masivních betonových patkách s ocelovou konstrukcí kombinovanou s betonovou konstrukcí na garáž a sklad. Mimo samotné stavby objektu jsme realizovali i vyrovnání pozemku pomocí gabionových stěn včetně komplikovaného připojení domu na inženýrské sítě a realizaci příjezdové cesty.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Exteriéru dominuje kombinace tří hlavních materiálů. Klasickou fasádu bilé barvy doplňuje obložení sibiřskýmmodřínem a detaily provedené v antracitu. Pro výplň otvorů byly využity pasivní okenní sestavy a HST posuvné portály. Speciální konstrukce dřevostavby umožnila využít okna od podlahy po strop a zároveň zakomponovat žaluzie, které jsou rovněž v barvě antracitu a při vytažení jsou žaluzie skryté v podhledu a nenarušují tak čistý design celého objektu.

 

Co se týče technologií, dům je vybaven tepelným čerpadlem Hotjet s venkovním monoblokem (vše umístěno venku). Nechybí zde ani rekuperační jednotka Systemair, která zajišťuje přísun čerstvého vzduchu a spoří energii, která se obvyklým větráním ztrácí. Mimo to rekuperace reguluje i relativní vlhkost v objektu a je i napojená na digestoř.

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Interiér splňuje veškeré požadavky na moderní a komfortní bydlení. Za povšimnutí stojí například povrchová úprava obývací stěny, kde byla provedena precizní betonová stěrka. Na podlahách jsou využity kvalitní švýcarské vinylové podlahy. Ze všech obytných místností je zachován nerušený výhled a výstup na terasu, kde se v současné době buduje zábradlí. Z hlavní obývací místnosti je i výstup na hlavní část terasy, kde se nachází posezení. Všechny pochůzné plochy teras jsou rovněž vybudovány ze sibiřského modřínu.

 

Je velmi těžké si vše představit jen na základě textu a pár fotografií, a proto vás zveme na prohlídky našich rozestavěných staveb. V současnosti máme stavby snad ve všech fázích výstavby a do každé je možné nezávazně nahlédnout. Stačí nám napsat nebo zavolat.


Těšíme se na vás zase příště, kdy se podíváme na další z námi realizovaných domů.