Kde voní dřevo - Velké Těšany

Přízemní domy jsou v poslední době stále více oblíbené a není se čemu divit.

Bungalovy spojují všechny místnosti v jedné rovině a zároveň je možné z každé části domu vyjít přímo na zahradu. Další výhodou je absence schodů, což ocení především starší lidé, ale i maminky s dětmi. Zároveň může mít bungalov různě velkou obytnou plochu a není tak pravdou, že bungalov musí být nutně malý.


Dokazuje to i dům ve Velkých Těšanech, který už nám roste před očima. Jeho obytná plocha je 115m2. Se stavbou jsme začali v březnu letošního roku a v současnosti je už hotová hrubá stavba a vše je nachystáno na dokončovací práce. Dřevostavba bungalovu tak bude dokončená na přelomu července a srpna. Stavba je tedy díky modulárnímu systému poměrně rychlá a zároveň obsahuje vše, co by moderní stavba měla mít a ještě i něco navíc.


Domy totiž stavíme s využitím inteligentního modulárního systému Smart Ekodomy, což znamená, že myslíme na všechno, co by jste si v budoucnu chtěli do svého domu pořídit. Ve fázi stavby vás například nenapadne, že si budete chtít za několik let dopřát nezávislost vašeho domu na energiích. Je ale možné, že za několik let budete chtít své bydlení vylepšit a zmodernizovat. Kdo by ale chtěl stavět úplně nový dům jen kvůli pár vylepšením. Všechny přípravy jsou tak již obsažené ve standardním provedení a bude záležet jen na vás, jestli je využijete hned při stavbě, za 2 roky, za 20 let nebo také nikdy.


Příprava se také netýká jen energetických vylepšení, ale třeba i toho, že je možné kdykoli na svá okna pořídit vysouvací rolety. Kastlík na ně je totiž již nad okny zabudovaný a nebude tak třeba zasahovat do stavby jen kvůli roletám. Záleží pak pouze na vás, jakým směrem se bude ubírat vaše bydlení.


Majitelé domu ve Velkých Tešanech například využijí tepelné čerpadlo, které máme v základu, ale například majitelé dřevostavby bungalovu na Rusavě se rozhodli doplnit svůj dům i fotovoltaikou.


Je velmi těžké si vše představit jen na základě textu a pár fotografií, a proto vás zveme na prohlídky našich staveb. V současnosti máme stavby snad ve všech fázích výstavby a do každé je možné nezávazně nahlédnout. Stačí nám napsat nebo zavolat.


Těšíme se na vás zase za týden, kdy se podíváme na další z našich domů.